Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się sprowadzanie używanych samochodów z zagranicy i nie chodzi tutaj wyłącznie o modele z europejskiego rynku wtórnego, ale nawet import auta prosto z Kanady. O czym trzeba wiedzieć, mając w planach ściągnięcie samochodu z Kanady? Czy to rozwiązanie jest godne polecenia innym? W tym artykule postaramy się rozwiać wasze wątpliwości i udzielić wam wskazówek związanych z wyżej wspomnianą tematyką.
Rynek kanadyjski oferuje współcześnie szeroki wybór atrakcyjnych samochodów – zarówno typowo rodzinnych, jak i tych z kategorii luksusowe. W opinii specjalistów z branży motoryzacyjnej na terenie województwa lubuskiego zakup auta sprowadzonego z Kanady to godna rozważenia opcja. Jeśli będziesz współpracować z doświadczonym i sprawdzonym importerem, nabędziesz naprawdę wspaniałe, wymarzone auto w znacznie niższej cenie niż w Polsce, staniesz się posiadaczem luksusowego pojazdu, który normalnie byłby poza twoim zasięgiem finansowym. Ze względu na dobrą sytuację gospodarczą w swoim kraju wielu Kanadyjczyków może sobie co kilka lat pozwolić na wymianę samochodu i pozbywa się używanych aut w dobrym stanie znacznie poniżej ich pierwotnej wartości. Zdaniem kierowców, którzy już odważyli się postawić na zakup używanego samochodu z Kanady nawet jeśli uwzględnimy wszelkie koszty związane z taką transakcją (np. akcyza, opłata celna, podatek VAT, transport do portu i z portu do klienta), to i tak może się okazać, że kupno takiego wozu będzie znacznie tańsze niż zakup podobnego modelu o zbliżonym przebiegu na rynku europejskim.
Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że sprowadzenie samochodu z Kanady to rozłożony w czasie i dość skomplikowany proces. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko wspomniane wyżej procedury związane z różnymi kosztami, ale też np. konieczność dokonania opłaty recyklingowej albo kwestię związaną z przystosowaniem auta z Kanady do jazdy po polskich drogach. Wspominając pewne zagrożenia związane ze sprowadzaniem aut z Kanady, warto również uwzględnić pewne spostrzeżenia, jakimi dzielą się policjanci z Lubuskiego. Niestety wielu kierowców z Polski pada ofiarą nieuczciwych kierowców, którzy często ,,przekręcają” liczniki aut z Kanady i kilka miesięcy po sprowadzeniu samochodu okazuje się, że ma ono ukryte wady, niejednokrotnie niemożliwe już do usunięcia lub nieopłacalne ze względu na faktyczny przebieg.
Jeśli zależy ci na zakupie kilkuletniego, ale zadbanego samochodu klasy premium, warto poważnie zastanowić się nad sprowadzeniem używanego pojazdu z Kanady. Kierowcy, którzy chcą mieć gwarancję, że w ich ręce trafi samochód dobrej jakości, bez ukrytych wad i podejrzanej historii użytkowania, mogą skorzystać specjalnych firm zajmujących się profesjonalnie sprowadzaniem używanych aut z Kanady i USA. Większość tego typu firm oferuje swoim klientom wygodną opcję wygenerowania na ich stronie specjalistycznego raportu pokazującego historię danego pojazdu oraz zdjęcia ewentualnych kolizji z jego udziałem.
Aby sprowadzenie samochodu z Kanady okazało się dobrą decyzją, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze trzeba pamiętać, że niektóre unikalne modele samochodów, które ci się podobają, mogą nie być dostępne w Kanadzie. Po drugie: kupując auto sprowadzane z Kanady warto mieć na względzie, że fluktuacje kursów waluty mogą nagle wpłynąć na atrakcyjność, bądź wysoką cenę takiego auta. Zanim zdecydujesz się sprowadzić samochód z Kanady, upewnij się, że zamawiany przez ciebie model jest dostosowany do europejskich norm emisji spalin i nie będzie wymagał modyfikacji.
Samochody z Kanady to bez wątpienia kusząca alternatywa dla importu używanych pojazdów z Europy, czy nawet ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli masz zamiar kupić używany samochód sprowadzony z Kanady, bardzo dobrze sprawdź historię danego pojazdu, jego stan techniczny, przeprowadź jego przegląd mechaniczny, sprawdź, czy spełnia on wszelkie wymagania dotyczące homologacji i obowiązujące w świetle europejskich standardów.
Data publikacji: 2024-06-10, ostatnia zmiana: 2024-06-11